Není půjčka jako půjčka, jsou takové, které vám vyjdou vstříc i ve svízelné situaci, a pak takové, které získají jen milionáři s vysokými příjmy a s tučným kontem. Ty první, které jsou tu pro všechny, získáte v nebankovní společnosti, ty druhé, které jsou jen pro vybranou společnost, se rozdávají v klasických bankovních domech. A pro kterou půjčku si půjdete vy?
Malá bonita – velký problém
Bonita bývá nejčastějším problémem žadatelů o půjčku. Vlastně se jedná o vaši schopnost půjčené peníze i s úroky splácet. K tomu, aby poskytovatel úvěru zjistil, https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/ve-102-letech-zjistil-ze-bratr-prezil-valku-nasel-synovce_455630.html zda jste bonitním klientem, používá výpočty, které se zakládají na mnoha různých proměnných.
Problém je v tom, že tyto výpočty nejsou ani tak exaktní, jako spíše velmi teoretické – je to takové věštění z křišťálové koule, neboť nikdo (včetně samotného žadatele) nemůže vědět, co se v budoucnosti přihodí a jak na tom finančně budete. A způsob takových odhadů se výrazně liší mezi bankami a nebankovními společnostmi.
Každopádně to, co bude každého při posuzování vaší bonity zajímat, je výše vašich příjmů, a také výdajů. Jedná se především o dlouhodobý finanční výhled, proto jsou rozhodující jen stálé příjmy. Do nich lze započítat plat, mzdu, sociální dávky, peníze z pronájmu a jiné pravidelné peníze.
Ovšem mimo financí jako takových je důležitý i věk žadatele a jeho rodinné poměry, anebo třeba to, zda se jedná o peníze z podnikání.
Příjmy snížit, výdaje zvýšit
Typickým postupem bank je to, že tam, kde vám peníze plynou, vám je ve výpočtu uberou, a tam, kde vám mizí, vaše výdaje nafouknou. A výsledek – potíže s bonitou!
Jestliže tyto problémy potkaly i vás, zapomeňte na banky, běžte do nebankovní společnosti, a žádejte hypotéku bez dokládání příjmů. Taková půjčka se dokáže dobře vypořádat i s nižším stavem vašich financí, třeba tak, že vám finanční specialista upraví její parametry na míru.