Někdo může říci, jaký komfort mohou přinést klíče od automobilu? Je pravdou, že bez nich auto nenastartujeme, pokud tedy nechceme spojit kabely a vynechat pohodlné zasunutí klíče do zapalování. Vrátíme se zpět ke klíčům, které zkrátka k autům patří. Ještě v dnešní době se setkáme s původní verzí, která byla velmi jednoduchá. Mechanický klíč sloužil jak k odemykání dveří, tak i pro nastartování. Je pravdou, že poté nebylo nijak složité s takovým vozidlem odjet, aniž byste byli jeho majitelé. Aby se zabránilo jistým krádežím, tak se začalo uvažovat, jak to znepříjemnit zlodějům a na trhu se objevily složitější mechanismy.
Citlivé součástky
Je pravda, že se na tyto komponenty objevily až od roku 1994, ale díky citlivým elektronickým součástkám již nebylo jednoduché tak rychle proniknout bez porušení k nastartování. V dnešní době se již nikdo nepozastaví nad tím, že imobilizéry jsou dnes běžnou součástí vybavení autoklíčů. V podstatě jejich úkol je rozhodně přínosný pro každého majitele vozidla.
- Chrání vozidlo před krádeží, což samozřejmě uvítá každý.
- Znemožní otevření dveří, tudíž se nezvaný host dovnitř vozu https://www.monetaauto.cz/nove-vozy jen tak nedostane.
- Nenastartuje, což je v podstatě základ, že neodjede.
- Neuvede palivovou soustavu do provozu.
Elektronika je ale velmi citlivá záležitost a je nutné, aby se k ní také tak každý choval. A i když klíče umí takové zázraky, stále jsou to jen nástroje s kovovým hrotem, které se mohou snadno zaseknout do stehna, když se chcete posadit nebo jinak znepříjemnit celkové nošení po kapsách. Ledaže by i zde se využila trochu modernější technologie a pořídili by se vystřelovací klíče. Ty fungují na stejném principu jako vystřelovací nože, kdy je právě tento kovový hrot uschován uvnitř pouzdra, které je příjemné nejen na nošení, ale v podstatě chrání jak klíč, naši pokožku i kapsy. Stiskem tlačítka jej jednoduše vystřelíme a můžeme jej používat.