Svazování kabeláže – také nesnášíte zašmodrchané kabely od počítače, televize, prodlužovací šňůry a přívody různých spotřebičů? Mít jasný přehled, která šňůra kam vede, se vyplatí, např. pro rychlé vytažení (vypnutí) ze zásuvky, pro snadné přemístění atd. Můžete použít svazovací plastové pásky, ty jsou ale jednorázové a většinou je musíte ustřihnout, abyste spoj uvolnili. Pásek na suchý zip Prima obchod je lepší řešení, je univerzální a můžete jej použít, kolikrát chcete. Navíc je textilie šetrnější k některým citlivým kabelům, jako např. telefonní dvojlinka, UTP kabel, tenký kabel od adaptérů notebooků atp.
Zavěšování obrazů a dekorací – zejména v panelových bytech je velký problém s vrtáním otvorů pro hmoždinky, někdy zavaříte vrták, vyčerpáte své síly, a pokud narazíte na obzvlášť tvrdý oblázek, může to skončit přivoláním řemeslníka. Tomu všemu se lze elegantně vyhnout. Stačí pásek se suchým zipem přilepit na zeď montážním lepidlem (tekuté hřebíky nebo chemoprén) a z druhé strany na dotyčný předmět a máte po starostech. Pevnost spoje suchých zipů v tahu je až neuvěřitelná, uvádí se, že centimetr široký pásek dlouhý 5 cm udrží zátěž i několik desítek kilogramů.
Zapínání kalhot – šikovná švadlenka si poradí i s tímto zádrhelem. Možná také patříte k lidem, kterým vadí zapínání kalhot na pásek – systém „dírek“ není dostatečně přesný, a pokud máte pásek na zasekávací zoubky, ten se může uvolnit např. při předklonu a zoubky nejsou tak pevné, aby po celou dobu spolehlivě držely na svém místě. Na suchý zip je naopak spolehnutí, nastavíte si upnutí rychle a přesně a hlavně na svém místě stabilně drží.
Kromě kalhot lze pásky se suchým zipem využít i u jiných typů oděvů, pracovních či ochranných pomůcek, jako jsou bundy, kšiltovky, rukavice, teplákové soupravy, montérky, oblečení pro malé děti, které mají problém se zapínáním knoflíků či zavazováním tkaniček.